Меню

На що треба звертати увагу при зціджуванні молока?

Вже в перші тижні життя дитини виникають ситуації, коли Вам доводиться виходити за покупками, до лікаря, у гості або займатися виконанням інших суспільних обов’язків, що вимагають тривалої відсутності вдома.

Спочатку подумайте, чи зможете Ви взяти малюка із собою, наприклад, якщо хтось Вас супроводжуватиме. Адже спокійне та затишне місце для годування можна знайти майже завжди. Якщо ж Ви не можете взяти дитину з собою, можна зцідити молоко заздалегідь. Тоді малюка зможе погодувати із пляшечки тато або хтось інший, хто залишається з ним на час Вашої відсутності.

Зі зцідженим молоком потрібно поводитися дуже обережно. Порадьтеся з приводу цього питання зі своїм педіатром.

Зціджене молоко слід зберігати у відповідній ретельно вимитій та щільно закритій пляшечці (скляній або пластмасовій) у холодильнику, при температурі від +4°C до +6°C, не більше 2-х днів.

Зціджене молоко слід зберігати не у дверцятах холодильника, а біля його задньої стінки, оскільки температура там є найнижчою.

Важливо: 

Всі предмети, що контактують із грудним молоком, мають бути ретельно вимитими! Спочатку помийте пляшечки та соски йоржиком  теплою мильною водою, потім — або прокип’ятіть їх протягом 3 хвилин, або скористайтесь для миття посудомийною машиною в режимі 65°C.

Якщо молоко необхідно зберігати довше, його слід заморозити  при температурі мінімум -20°C. Розморожувати молоко краще в холодильнику протягом 24 годин або під холодною або теплою (не більше 37°C) проточною водою. Кришку ємності при цьому змочувати не треба. Мікрохвильова піч для розморожування грудного молока не підходить.

Перед вживанням вміст пляшечки слід злегка перемішати круговими рухами (не збовтувати!), тому що жир, що міститься в молоці, міг осісти.