Пошук продуктів прикормуРизик алергії


Розширений пошук продуктів

Скільки годин сну необхідно моїй дитині?

Розрізняти день та ніч Ваш малюк навчиться тільки з часом ...

У кожної дитини свій індивідуальний ритм сну і харчування, а також індивідуальна потреба в них. Якраз у новонароджених в перші тижні життя ще не з’явилося  вміння розрізняти день і ніч. Можливості вплинути на цей ритм вкрай обмежені.

Батьки можуть підтримати дитину в її розвитку, однак свій біоритм дитина визначає сама. У деяких новонароджених яскраво виражена внутрішня тяга до систематичності. Такі діти починають рано спати, не прокидаючись вночі. Інші ж малюки протягом перших місяців заявляють про свої потреби в їжі й у сні в абсолютно різні години дня і ночі. Вони потребують підтримки батьків, щоб виробити систематичність або сумісні з усією родиною біоритми.

Важливо дотримуватися постійного, спокійного розпорядку дня з регулярними прийомами їжі, відходами до сну та іншими заняттями, наприклад, прогулянками або ритуалами.  Постійно повторюваний розпорядок дня, що включає купання, годування, вечірню казку або колискову, діє заспокійливо. Будь ласка, не забувайте поповнювати і свої резерви енергії: слідкуйте за Вашим харчуванням, пийте достатню кількість рідини і влаштовуйте собі перепочинок впродовж дня.

У перші тижні життя

У перші тижні Вам здається, що Ваш малюк майже цілий день спить – насправді новонароджені сплять близько 18 годин на добу, найчастіше, по 4 години. Сон переривається фазами неспання, під час яких малюка годують, сповивають і грають з ним.

Перші 4-6 місяців життя

Перші 4-6 місяців життя малюк вчиться розрізняти день і ніч. З цим умінням діти не народжуються, і їх внутрішні годинники налаштовуються вже після народження, орієнтуючись на розпорядок дня сім'ї. З часом часті короткочасні фази сну заміняться на триваліший сон. Одночасно і фази неспання поступово триватимуть довше.

З 6-ти до 12-ти місяців

З 6-ти до 12-ти місяців більшість дітей спить вночі близько 11 годин і 2 рази вдень по 1-1,5 години. Триваліший денний сон не рекомендується, оскільки це може призвести до порушення нічного сну малюка.

Деякі батьки неохоче будять свого малюка, вважаючи, що орга